Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego amarantowy?


Amarantowy to kolor nietuzinkowy… To kolor nie dla wszystkich. Amarantowy to kolor dla odważnych. Niektórzy sądzą, że to po prostu bardzo intensywny odcień różu, ale to nie do końca prawda…

Amarantowy
Kolor amarantowy, fot. Pixabay.com


Kolor amarantowy ma własną specyfikę, swoistą nutę ciepła i wyjątkową głębię. To jaskrawy kolor radości. Prawdziwie amarantową barwą cechują się kwiatostany roślin znanych pod łacińską nazwą Amaranthus. To rodzaj skupiający kilkadziesiąt gatunków, spośród których najbardziej znany jest Amaranthus caudatus, w Polsce nazywanych amarantusem ogrodowym albo szarłatem ogrodowym. To egzotyczna roślina, której ojczyzną są tropikalne i subtropikalne tereny Afryki, Azji i Ameryki, uprawiana na całym świecie jako gatunek dekoracyjny. Jej największą ozdobą są luźno zwisające kwiatostany, które mają kolor amarantowy. Nie wszyscy wiedzą, że nazwa tej barwy wzięła się właśnie od nazwy wspomnianej rośliny. Ale walory ozdobne to nie wszystko. Amarantus jest nazywany „zbożem XXI wieku” ponieważ posiada niezwykłe właściwości odżywcze. Nasiona szarłatu są bogatym źródłem białek o korzystnym dla organizmu ludzkiego składzie aminokwasowym. Nasiona zawierają także żelazo, witaminę C, witaminy z grupy B. Można je przygotować do spożycia na szereg różnych sposobów. Są polecane jako alternatywa dla zbóż w przypadku osób na diecie bezglutenowej oraz osób starszych, kobiet w ciąży i rekonwalescentów. A to nie wszystkie zalety niepozornej rośliny o kwiatach w amarantowym kolorze…

Dlaczego amarantowe strategie?

Amarantowe strategie nawiązują do wydajności rośliny jaką jest szarłat. Maleńkie owoce tego gatunku rodzą bardzo drobne nasiona, jednak w imponującej ilości. W dodatku posiadających taki potencjał odżywczy, którego wiele zbóż w tradycyjnym rozumieniu może mu tylko pozazdrościć.  W tym sensie amarantowe strategie również mają w swym założeniu duży potencjał i imponującą wydajność - cechy tak bardzo pożądane w e-biznesie. Amarantus to roślina pełna zalet. Od wieków służy ludziom jako źródło wartościowego pożywienia, roślina ozdobna, a nawet lecznicza. Odzwierciedleniem jego walorów są amarantowe strategie. Roślina stała się inspiracją do ich powstania. Tak jak uprawa amaratusa to same korzyści, tak wdrożenie amarantowych strategii w nowoczesnym marketingu również może przynieść wymierną korzyść finansową. 

Popularne posty z tego bloga

Początki… Dziękuję za odwiedziny na moim blogu fot. uwe975 / pixabay.com, CC0 Creative Commons A więc zaczęło się… Powstał blog „Amarantowe strategie i modele e-biznesu w Tbilisi”. Wkrótce zamieszczę tutaj więcej. Tymczasem spójrz na nocną panoramę Tbilisi. Prawda, że to piękne miejsce?
Dlaczego Tbilisi? Tbilisi jest miastem o wielowiekowej historii, stolicą intrygującego państwa – Gruzji. Gruzini są przyjaznymi, pełnymi fantazji ludźmi, którzy z zamiłowania do zabawy, biesiadowania i rodzinnych spotkań słyną na cały świat. Są także bardzo mocno związani ze swoim krajem, jego kulturą, historią i tradycjami. Przywiązanie Gruzinów do tradycji przodków widać wyraźnie w Tbilisi – mieście, w którym przeszłość nierozerwalnie łączy się z nowoczesnością i na którym wyraźne piętno odcisnęły niezwykłe dzieje narodu gruzińskiego. Tbilisi, fot. falco / Pixabay License Obecnie stolica liczy ponad milion mieszkańców i ma powierzchnię przekraczającą 700 km kwadratowych. To duże miasto - tętniące życiem, nowoczesne i  otwarte na świat. Jego obecny kształt to zasługa wielu pokoleń, które żyły tu w minionych wiekach. Historia założenia Tbilisi wiąże się z pewną legendą, zgodnie z którą do powstania miasta doszło w V w., a nazwa wzięła się do gruzińskiego słowa „tbili”, które o